gtag('config', 'UA-113453134-1');

YAZIK VALLA YAZIK

Yazık valla yazık;

 

Bir anket yapsak , haftanın en sevilen ve sevilmeyen gününü insanlarımıza bir sorsak. Bence çoğunluğumuzun vereceği cevap aynı olur. En sevilen gün Cuma, en sevilmeyen gün Pazartesi. Şu pazartesi gününü hiç sevmeyiz ama bir çok da özellik yükleriz bu güne.. Mesela tüm diyetlere Pazartesi günü başlanılır. Diyete başlamak için özellikle bugün beklenir.  Hatta diyete başlama kararı meçhul bir pazartesi günü alınır bir sonra ki pazartesi uygulanacağı konusunda  yemin billah edilir. Zaten sonraki pazartesi de diyet bırakılır. Hiçbir günde olmayan sadece bugüne özgü bir hastalık yüklenir pazartesiye Pazartesi Sendromu .. tüm çalışanlar arasında yaygındır.Pazartesiye sorsan abi aç kalmak için beni seçiyorsun, bunalıma girmek için beni seçiyorsun ben napim .. diye serzenişte bulunur herhalde. Haklı da..

Mesala bir hastaneyi randevu için aradığınızı düşünün.Telefondaki kişi ‘tüm randevular dolu hafta başı arayın lütfen ‘  şeklinde bir cevap verebilir size.. Haftabaşı , hangi gün pazartesi. Olmaz pazartesi arayamam , birinicisi o gün diyete başlama kararı alıcam , ikincisi  sendroma giricem .Bir sonraki pazartesi daha önceki pazartesi günü   kararını vermiş olduğum diyete başlıycam, bi de gene sendroma giricem . Takip eden pazartesi diyeti bırakıcam  ama   sendrom devam . Arayamam..

Borçlular bile ödemelerini  pazartesi günü gerçekleştiriceklerine dair söz verirler.Asıl meçhul olan pazartesi  budur işte. Kelime olarak ifade etmek gerekirse bu pazartesinin tam adı önümüzdeki pazartesidir.  Genel de dialog şöyle geçer ‘abi önümüzdeki pazartesi yüklü bir alacağımı tahsil ediyorum aynı gün para hesabında.. Var mı başka bir emrin abicim’.. Tahmin ederseniz ki önümüzde bir sürü pazartesi vardır, ama o pazartesilerin hiçbiri konuşmada adı geçen önümüzdeki pazartesi değildir.

Bir de öğrenci pazartesisi vardır. Bir Pazartesi günü  daha sıkı çalışacağına karar veren öğrenci aynı pazartesi kararını sonlandırır.  İşte bu pazartesi de yılın en kısa pazartesisidir.Çünkü  aynı gün alınan karar gün bitmeden   son bulur.

Bu hafta  görüşelim  taleplerine bi pazartesi olsun da bakalım diye cevap veririz. Oldu işte pazartesi napıcan.. ya da pazartesi napıcak salıya gidip   müsaitsen bugün bizim ki bir arkadaşıyla görüşecek diye mi sorucak. Salı ne diyecek Salı sallanır bi çarşambaya sor mu diyecek..

Evdeki tüm temizlik işleri de pazartesi günü  yapılır. Bütün ev pazartesi der-top edilir. Salı ,Çarşamba  gene ortada yok , bütün iş pazartesi de gene ..bari bi toz alsaydınız .

Yaz tatili pazartesi sona erer, okullar pazartesi açılır ,trafik pazartesi daha tıkalı olur,  haftaiçi yapılacak işlere pazartesi karar verilir. Pazartesi, pazartesi, pazartesi……

Hayır, niye herşeyi bu kadar pazartesiye yüklüyoruz. Diğer günlere ne oldu? İdrak  yollarımız mı kapandı,oksijensiz mi kaldık. Pazartesi tarlada, Salı ,çarşamba kahvede.. Perşembe ve cumayı hiç söylemiyorum onlar tamamen arazi.. hafta sonu gezme planları yapıyorlar. E ayıp  ama yazık günah… Şöyle bi silkinin , bi kendinize gelin , üstünüze  iş alın biraz ..   Neyse pazartesi devam ederiz.  pazartesi sendromu karikatür ile ilgili görsel sonucu

 

 

 

YAZIK VALLA YAZIK” için 4 yorum

 • Ocak 29, 2018 tarihinde, saat 11:52 am
  Permalink

  Funda devam yazılarını tüm arkadaşlarım takip ediyo üçüncü yazı ne zaman gelicek

  Yanıtla
  • Ocak 29, 2018 tarihinde, saat 6:55 pm
   Permalink

   Saol canım.. Yazı yakında inşallah..

   Yanıtla
 • Şubat 8, 2018 tarihinde, saat 1:49 pm
  Permalink

  Doğru tespit Funda Hanım.Kaleminize sağlık 😊

  Yanıtla
  • Şubat 8, 2018 tarihinde, saat 4:19 pm
   Permalink

   Teşekkür ederim.:))

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir