gtag('config', 'UA-113453134-1');

YAŞAM KOÇU NEDİR ?

Son zamanların moda mesleği haline gelen yaşam koçları ne iş yapar ? İnsan hayatını düzenler mi  ? Duygulara  yön verir mi  ? Daha  iyi bir yaşam sağlayabilir mi ?

Yaşam koçu aslında bir motivasyon ustasıdır. Aynı zamanda iyi bir dinleyici olan bu kişiler her şeyden önce , karşısındaki kişi ile  çok iyi empati kurabilirler.  Profesyonel ya da özel hayatınızda istemiş olup da yapamadığınız ya da yapmaya cesaret edemeyeceklerinizi sizi motive ederek oldurmaya çalışandır. Yaşadığınız hayat ile yaşamak istediğiniz hayat arasındaki köprüdür. Kısacası sizi anlayan iyi bir dost bile denebilir.

Gerçek performanslarını yaşama yansıtamayanlar, göründüğünden fazlası olduğuna inananlar  ancak bir şekilde hayallerine ket vurulanlar  ve enerjisini yükseltmek isteyenler ;yaşam koçlarından  destek  alabilirler. iyi bir motivasyon  kendine güveni arttırır,  güven yaşam enerjisini yükseltir.  Pozitif düşüncenin hakim olduğu bir hayat diğerlerine göre her zaman daha iyidir. Yaşam koçları insana kendini sevmeyi öğretir, Kendini sevmek ise tanımakla başlar. Eksik yönlerini kabullenip, güçlendirmeye çalışmak insan değerini yüceltir. Değerli olduğunu düşünen insan ise çevresine fayda sağlamaya başlar.

Peki yaşam koçluğu işini profesyonel olarak yapan insanların hayatları mükemmel midir sizce ?Burada mükemmel hayat nedir sorusu akla geliyor tabii.  Neye göre, kime göre mükemmel ? Mükemmellik kişiye göre değişkenlik gösterir. Kimine göre maddi  güçlüklerin  olmadığı bir hayat mükemmel iken kimine göre yanında bulunan eş, dost hayatı mükemmel kılar. İşte  bu nedenledir ki yaşam koçlarının  hayatları da danışanları gibi tercih ettikleri ölçüde mükemmeldir. Seçtikleri yaşam; yaşamak istedikleridir. Mükemmel olanda yaşamak istenilendir zaten.

Kendi mükemmelinizi yakalamak için  işini özveri ile yapan bir yaşam koçundan  destek alabilirsiniz.Hayat devam ettiği sürece insan yaşayabileceğinin en iyisini arar. Bu nedenle özel ya da profesyonel hayattaki başarı için   varolan tüm potansiyelini ortaya çıkarmak ister.Destekli ya da desteksiz olarak elde edilen tüm başarılar  motivasyondan geçer. İnsan ruhunun gidasıdır motivasyon ve pozitif düşünce. Hiç mi olumsuzluk olmayacak hayatmız da , hiç mi kaybetmeyeceğiz ? İnsanız ya tabii ki kaybedeceğiz , üzüleceğiz… ama  yine yolumuza devam edeceğiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir