gtag('config', 'UA-113453134-1');

VAPURA BİNESİM VAR İNESİM YOK

Ancak bu kadar güzel olabilirdi İstanbul’da iki yaka arasında yapılan yolculuk .İstanbul ve vapur yolculuğu. İnsanın binesi var ama inesi hiç yok.Her şeyi  bırakın ;gelin  kendinize ve bu güzel şehire biraz zaman ayırın.

Şarkılara, şiirlere ilham olan  boğazı; gencecik insanların yaptığı canlı müzik eşliğinde geçmek.  Müzik eşliğinde izlediğiniz  şehire, ayrı bir hayran oluyorsunuz. Sezen abla boşuna  yazmamış;  Yarim İstanbul gel öpeyim gerdanından satırlarını…Ne çok kişiye ilham olmuş.

Gelelim genç gruplara; üç -dört kişilik küçük gruplar. Çoğu öğrenci olacak yaşlarda.Sesler güzel, seçilen şarkılar güzel,eşlik eden yolcular güzel. Amaç ne ? Günün koşturmacısında zamanla, hayatla yarışan  insanların  yüzünde yarım  saatlik tebessüm, kalbinde  huzur, zihninde anılarını uyandırmak. Yaşama sevinci  vermek. Kimi anılara dalar, gençliğini, gençlik aşkını hatırlar, kimi hayallere dalar, dinlediği şarkının , yaşadığı şehrin kahramanı  olur. Kısa bir süre  olsada onca kalabalığın içinde kendinizle başbaşa kalırsınız. Kalabalığın içinde bir tek siz oluverirsiniz.Şöyle bir kenara çekilip; hayatı seyredersiniz.  Saçlarını  savuran İstanbul eşliğinde ve bir Levent Yüksel şarkısıyla…

Alıp götürdü mü şimdi bizi bu yolculuk ? Evet… hemde taaa nerelere…yüreğimizin götürdüğü yerlere. Kim sağladıysa  bu müzikli yolculuğu  fikrine sağlık, gençlerimizin sesine, yüreğine, emeğine  sağlık…  Hayatta güzel şeyler de oluyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir