gtag('config', 'UA-113453134-1');

SOSYAL MEDYA ,EMOJİ VE BİZ

 

 

Bugün kendinizi nasıl hissediyorsunuz ? Mutlu, yorgun, üzgün, endişeli… Hangisi ?Bakın bakalım bi sosyal medyaya;  arkadaşlarınız nasıl hissettiklerini paylaşmaya başlamışlar mı ?  Hatırlarsan  geçen 24 saat içinde arkadaşın  Aslı önce mutlu, daha sonra kederli, bir ara endişeli, iki saat sonra neşeli , bir saat sonra da ağrı içinde hissediyordu . Daha sonra yapılan yorumlardan ağrının gaz sancısından kaynaklı olduğunu öğrendik. Aslı’yı tüm duygularını bizlerle paylaştığı için alkışlıyoruz. Gelecek 24 saat için daha az duygu kargaşası yaşamasını önemle rica ediyoruz.  Heee bir de fasulye filan yemesin… malum..Çünkü takibi zor ,yorum yazmak zor.. Hayır telefon elimizde bütün gün Aslı’nın duygularını bekliyoruz. Aslı üzgün mü hissediyor!! Hemen forumlar kuruluyor, gruplar toplanıyor, yapılacak yorumlar, kullanılacak emojiler, ağlayan kız, gülen surat, uçan sinek , kaçan balık … böyle bir ifadeler dünyasında yaşıyoruz.

 • Ne oldu Kuzuuum ? ( En yakın arkadaş )
 • Kuzuuum ne oldu ? ( En yakın ikinci arkadaş, birinci ile arada rekabet var )
 • Kıyamaaam  ( Ne yazacağını bilemeyen, diğer iki kişiden farklı bir yorum yazmak isteyen bir arkadaş)
 • Adaklık ve kurbanlık satışlarımız başlamıştır . ( Kuzum ifadesinden dolayı yanlış foruma girmiş bir arkadaş )
 • ?   (Aslında bu arkadaşı Aslı’nın durumu   hiç ilgilendirmiyor muhabbete mecburi katılıyor )
 • ☹ ( Bu arkadaş telefon klavyesini hızlı kullanamayanlardan  yapmış olduğu üzgün ifade de en sona kaldığı için.Aslı mı? ne olmuş ki Aslı’ya ? )
 • 😊 ( Bu arkadaş da  yeni botoks yaptırdığı için  ifade güçlüğü çekiyor)
 • Arkadaşlar yeni kurmuş olduğum kişisel bloğum +%=?  Sizlerle ( Bu arkadaşın grupla hiçbir ilgisi yok arada kaynayıp reklam yapmaya çalışıyor )
 • Kahvaltı hazııır!!! ( Aslı’nın annesi kızına artık  sosyal medya  üzerinden ulaşmaya çalışıyor.)

Aslı mı  ne oldu ? Aslı üzgün hissettiği için çok mutlu, reklam bile aldı. Yarın da yorgun hissetmeye karar verdi, sonra endişeli, daha sonra neşeli, bir ara tedirgin.Fasulye yerse nasıl hissedeceğini siz biliyorusunuz zaten ben anlatmiyim .

Peki siz nasıl hissediyorsunuz. Sosyal medyalılaştıramadıklarımızdan mısınız ?   Hadi sizde paylaşın birşeyler de yorum yapalım… Emojiler hazır valla.

 

İrem Funda Çakmak

 

SOSYAL MEDYA ,EMOJİ VE BİZ” için bir yorum

 • Şubat 18, 2018 tarihinde, saat 3:06 pm
  Permalink

  Okuduktan sonra yüzümde kalan ☺

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir