gtag('config', 'UA-113453134-1');

HİPSTER NEDİR ?NASIL HİPSTER OLUNUR ?

Kelime anlamı olarak Yenilikçi demek olsada aslında eskiye dönüş, eski sevicilik anlamını taşır. Eğer bit pazarlarını seviyor ya da eskicileri gezmekten zevk alıyorsanız sizde bir Hipster olabilirsiniz. Hiç de yeni olmayan bu akımın tarihi 1940’lı yıllara kadar  gider. Hatta çiçek çocuk ve hippi akımının temelini oluşturur. Günümüzde ise bu akımın yayılması 2010 ‘lu yılların başıdır. Çevrenizde skinny Jean giyen üzerinede oduncu gömlek, baykuş ikonlu tişört giyen biri varsa  dikkat o bir Hipster…

Hipsterlarin en çok tercih ettiği kıyafettir dar paça pantolanlar .Takdir ederseniz ki; bu pantolanlara girmek için epeyce bir zayıf olmak gerekir , çoğu Hipsterde zayıftır zaten. Uzaya dair figürler taşıyan tişörtler, daracık ceketler ile kombinlerini tamamlarlar. Önemli detay ;çantalar bezden yapılmış , gömlekler de son düğmesine kadar iliklenmiş olmalıdır.

Hipster’lar genel olan her şeyi redederler. Satın aldıkları, giydikleri , kullandıkları her şey farklı  olmalıdır. Ve ilk keşfeden kendileri  olmalıdır. Bu nedenle, Kadıköy, Beyoğlu, Karaköy gibi semtlerde ücra köşelerde  bulunan dükkan ve mağazaları iyi bilirler. Herkesin alışveriş yaptığı yerlerle  işleri olmaz.  İkinci el  Vintage  ürün satan dükkanları çok severler.

Araba ya da toplu taşıma araçları da  ilgi alanlarına pek girmez. Varsa yoksa  Vespa…bir de belki Murat 131 … Hipster’lar varlıklı olsada tercihleri marka kullanmak değildir. Marka bir kıyafet giyseler bile üzerinde marka yazısı olsun istemezler. Genelde kültürlü ve cool olurlar. Tahmin edeceğiniz gibi cümle içerisinde İngilizce  kelimeler kullanmayı çok severler.Bağımsız düşünceye, sanata, mızıkaya ve  ukuleleye düşkündürler.

Peki sonradan  Hipster olunur mu ? Kanaatimce olunmaz. Çünkü Hipster sadece giyim ile değil yaşam tarzı ile olunur. Bulunduğun çevre, dinlediğin  müzik, sevdiğin filmler; hayatın ile ilgili yaptığın tüm tercihler ile hipster olunur. Ruhunda hissettiklerini hayatına yansıtırsın. Ruhunun tercih ettiğini yaşarsın.

Bir de bir Hipster, asla Hipster olduğunu kabul etmez. Bu nedenle asla konuyu açmayın …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir