gtag('config', 'UA-113453134-1');

HER BAHAR NEDEN AŞIK OLURUZ ?

Aşk nedir ? Duygusal olarak bir kişiye odaklanmak, kişiyi mutlu etmeye çalışmak , aynı zamanda mutlu olmak. Bahar nedir ? Duyguların ve libido’nun yoğun olduğu   bir mevsimdir. Geldi bahar ayları gevşedi gönül yayları misali her bahar aşık olunur. Ya da  aşka en yakın duyguların hissedilmeye çalışıldığı ilişkiler yaşanır.

Nedir insanı her bahar aşka iten ? İnim inim inleten ! Üreme isteği mi ? Olabilir .Dış etkenlerden dolayı  limbik  sistemin, temel güdülerimizin  bahar aylarında daha çok çalışması mı ? Buda olabilir . Ama  asıl etken mutlu olma arzusu. Yeşeren tabiatın duygularımıza olan olumlu  etkisi. Bahar aylarında daha çok gezeriz, daha çok eğleniriz, sosyal hayatımız daha bir renklenir. Bütün bunları , yanında iyi hissettiğimiz biri ile yaşayınca da daha  mutlu oluruz .  İnsan her bahar çocuk olur ; şımarır ve şımartılmak ister. Kendisini en çok şımartanı tercih eder.  Valla bahar böyle emrediyor, biraz katlanılacak bu duygulara. Kışın karanlığını, karamsarlığını üzerimizden böyle atabiliyoruz.

Aslında  aşık olmayı biz istediğimiz için aşık oluruz. Ve bu aylarda mutlu bir aşk yaşamak için kendimize yakın olan birini tercih ederiz. Öyle  ya; bahara yakışmaz acı çekmek. Birlikte gezecek çok yer var çünkü. Bu durumda  duygulara müdahale edilebilir mi sorusu akla geliyor tabii … limbik sistemi tek başına devreye sokmamak lazım burada, eğitimli güdüler de devreye girmeli. Oturmaya değil, oynamaya  geldik sonuçta . Baharda mutlu olun acıyı kışın  çekersiniz.

Peki; bekarlar için durum böyle… baharda aşık olsunlar, mutlu olsunlar… Evliler ne olacak peki ? Her bahar nasıl aşık olacaklar ? Daha da kötüsü  aşık olurlarsa ne yapacaklar ? Bu kişilerin zaten  aşk evliliği yaptıklarını düşünüp kendimizi rahatlatalım. Her bahar aşık olma hevesi de çoluğa çocuğa karışmış olsun artık.

İnsanı hayvanlardan ayıran özelliktir aslında  duygular. Sadece fiziksel olarak değil, ruhsal olarak da beğenmek, beğenilmektir aşk. Eksik tarafların birbirinde tamamlanmasıdır. Budur zaten hoşa giden. Aşkın yaşı olmadığı gibi mevsimi de yoktur aslında. İnsanın olduğu her zaman da aşk vardır. Bilinçli de yakalanabilirsiniz, ansızında … Hayat sürprizler ile dolu değil mi ? Bu bahar kaçınız aşık oldunuz ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir