gtag('config', 'UA-113453134-1');

BAŞI SENDE SONU BENDE

BAŞI SENDE SONU BENDE

 

Uzuuun zaman önceydi. Pireler tellal iken , develer berber iken de kaldı bizim film seyretmelerimiz. Siyah beyaz Tvler, beta, vhs kasetli video cihazları vardı.Sobalarda kestaneler pişirir, tombalalar oynanırdı… demek isterdim ama tabii  o kadar da eski değil film seyredemeyişlerimiz. En azından çabamız var. Bir de iki küçük afacan.

Biraz erken yattılar mı alıyor bizi bir  film seyretme telaşı. Son iki senedir niyetliyiz film seyretmeye ama niyetten daha ileriye gidemedik. Mesela Üç İdiot’un ikisini tanıdık, üçüncünün kim olduğunu hala bilmiyoruz, Casuslar köprüsünde sadece köprüyü gördük, casus kim onu da  bilmiyoruz. Marslı’yı hiç söylemiyim adamcağız kaldı oralarda…getiremedik.

Ama yine de umudumuzu kesmeyip film öncesi hazırlıklarımızı yapıyoruz. Mısır patlatalım!!  yok gürültü olur  vazgeçtim patlatmayalım, şurada birkaç kraker kalmış!! Çok az kalmış yarın çocuklar  ister sorun olur, biraz muz var!!! Yarın muzlu pasta yapıcam şimdi  biz yemeyelim, kuruyemiş; ufaklık uyanırsa boğazına takılır ,olmaz, tehlikeli.  Her neyse hazırlıklar tamam mı ? Elimizde ne var, mısırdan  vazgeçtik, kraker olmaz, muz yok, kuruyemiş takılıyo… tamam tamam herşey hazır. O zaman filme geçelim artık.

Şunu seyretmiş miydik ? Ben başını izledim sen  sonunu  bu olmaz  sen sonunu biliyorsun.   Bunu izledik mi ? Sen başını izledin, ben sonunu ; bu da olmaz  ben sonunu biliyorum. Şurdaki desen başı yok ama ikimizde sonunu biliyoruz. Diğeri desek canım o Pepee  hergün izliyoruz. Bakalııım… e biz bütün filmleri izlemişiz; iki afacana rağmen biz iyi bir sinema izleyicisiyiz!!.Başı sende sonu bende

.Az mı film çekiyorlar ne ? Yetişemiyorlar valla bize…

İyi Seyirler;

BAŞI SENDE SONU BENDE” için bir yorum

  • Şubat 8, 2018 tarihinde, saat 7:59 pm
    Permalink

    Tam çocuklu bir aileyi ele almışsın tebrikle

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir