gtag('config', 'UA-113453134-1');

ACİL İNİŞ YAPAN UÇAK

Dubai- Amsterdam seferini yapan  bir Hollanda yolcu uçağı , sürekli gaz çıkaran bir yolcu sebebiyle  acil iniş yapmış . Acil iniş sonrası olaya karışan dört yolcu uçaktan atılmış . Diğer iki yolcunun durumdan  rahatsızlık duymalarını dile getirmesiyle başlayan tartışma yumruklu kavgaya dönüşmüş.

Bunuda mı   görecektik ?  Teknik arıza, olumsuz hava şartları nedeniyle acil iniş yapan uçakları duymuşduk da , bir yolcunun hazımsızlık sorunu nedeniyle iniş yapanını hiç duymamıştık.İşin daha ilginci  bir kişinin gaz sorunu var, ama uçaktan dört kişi atılıyor. İkisi olaya karışan, diğer ikiside bol hidrojen sülfürlü  ortamda neye  uğradığını şaşıran. Koku, itiş, kakış derken hooop uçaktan atıldın. Niye öndeki yolcunun gaz sorunu vardı !!

Uçak fobisi olanlar bundan böyle uçağa binerken ettikleri duaya; böyle bir yolcuya denk gelmemeyi de eklesinler derim. Birde burdan yetkililere seslenmek istiyorum, kontrol edin kardeşim  yolcuları.Artık röntgen  mi çektirirsiniz? Kolonoskopi mi yaptırırsınız ?Bilemem. Ama sıkıntı büyük, mağdur olmayalım  sonra.Mesela bir Afrika ülkesi olan Malavi  de kamusal alanda gaz çıkarma yasaklanmış. Tasarı  ciddi ciddi Parlementoya filan sunulmuş yani. Memlekette ki en büyük sıkıntı buymuş demek ki.

Olmaz efendim. Tutalım kendimizi , paniğe sebebiyet verip, uçakta panik isimli filmlere konu olmayalım .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir