gtag('config', 'UA-113453134-1');

KAYHAN NEDEN TUTMADI?

Şahan Gökbakar’ın son filmi Kayhan istenilen gişe hasılatını yakalayamamış, izleyiciyi sinema salonlarına  çekememiş. Şaşırdık mı ? Hayır. Çünkü daha önce ki kahramanımız Recep İvedik’te bir insanda olabilecek tüm aşırılıklar mevcuttu.  Aşırı itici bir dış görünüm,  ilkel bir karakter ve aşırı hareketler. Böyle bakıldığı zaman hemen  hemen aynı tarz iki karakterde Recep İvedik ‘te olmayıp Kayhan’ da olabilecek şey ne olabilir ki ? Her şey İvediğe yüklenmişti zaten. İzleyici aradığı farklılığı sadece dişlek bir ağız yapısıyla gideremedi.

Bu film alınan bir riskti sanki . Şahan Gökbakar Recep İvedik karakteri ile çok özdeşleşmişti. İzleyici her istediğini yapan, eyvallahı, desturu olmayan bu karakter de kendi yapamadıklarını, söyleyemediklerini görmüştü . İnsanın ilkel hali , insanı güldürmüştü.  Filmin  serilerinde de izleyicinin zaten yakından takip etiiği  Survıvor gibi merak uyandıran konular işlenmişti. Film tüm  serileriyle izleyiciyi iyi yakalamayı başarmıştı. Ama tabii Recep İvedik’ te bir yere kadar devam edebilirdi. Kayhan İvediğin benzeri olunca , bu sefer  olmadı işte.

Son zamanlar da sinema da bu tarz karakter barındıran filmlere fazla yer verilmedi mi ? Recep İvedik serisini hepimiz biliyoruz, daha önce ki yıllardan gelen bir seri, yetmedi bu karakterin dişisi Maide’nin Altın  Günü adlı film çekildi, bu da yetmedi benzer karakter Deliha 1 ve 2  çekildi. İvedik ana karakter, Maide anne, Deliha kız kardeş , Kayhan da evin küçük oğlu  oldu. Bir ailenin birbirine benzeyen üyeleri. Hal böyle olunca evin küçük üyesine arkadaş kalmadı. Diğer karakterler izleyici doyurdu.

Yeni karakterler lazım, yeni heyecanlar,yeni komikler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir